Sosyal Medya

Netflix’teki reklamlar düşündüğümüzden daha erken geliyor ve hepsi Disney’e bağlı

Yeni raporlara göre Netflix yöneticileri, rakip Disney Plus’a karşı bir hamle yapmak için akış hizmetinin reklam destekli katmanının başlatılması için baskı yapacak.

Variety raporları Netflix yöneticilerinin 1 Kasım’da yayıncının ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Fransa ve Almanya dahil büyük pazarlarının çoğunda yeni reklam destekli katmanı başlatma kararı aldıklarını bildirdi.

Hareket, Netflix’in eş CEO’ları Ted Sarandos ve Reed Hastings’in geçen ay şirketin kazanç açıklaması sırasında, çiftin yeni katmanın 2023’e kadar sunulmayacağını doğruladığı resmi pozisyondan bir değişikliğe işaret ediyor. Ancak Variety’ye göre 8 Aralık’ta daha ucuz, reklam destekli katmanını başlatan Disney’in önüne geçmek için Netflix, Kasım ayının başında kendi reklamlı aboneliğini yayınlamaya çalışıyor.

Netflix bunu henüz onaylamadı ve Variety’nin muhabirine “…hala daha düşük fiyatlı, reklam destekli bir katmanın nasıl başlatılacağına karar vermenin ilk günlerinde olduklarını ve herhangi bir karar verilmediğini” söyledi. Bununla birlikte, yeni rapor, Netflix’te reklamcılık için platform sağlayan Microsoft’un, reklam alıcılarının önümüzdeki hafta ilk tekliflerini vermelerini istediğini bildiren Wall Street Journal’a verilen bilgilerle çınlıyor.

Netflix’teki reklamlar düşündüğümüzden daha erken geliyor ve hepsi Disney’e bağlı

Açılış salvosu olarak Netflix, olası reklamverenlerin 65 ABD Doları BGBM ödemesini istiyor.

BGBM, bir reklam verenin bin reklam gösterimi başına ödediği maliyeti belirtmek için kullanılan bir pazarlama terimi olan bin gösterim başına maliyetin kısaltmasıdır. Örnek olarak, bir web sitesi yayıncısı her BGBM için 2 ABD Doları ücret alıyorsa, bu, reklam verenin reklamının her 1000 gösterimi için 2 ABD Doları ödemesi gerektiği anlamına gelir.

Google’ın ortalama BGBM’si 2,80 ABD doları civarında, ancak görünüşe göre Netflix premium olmak istiyor ve 65 ABD doları BGBM, 20 ABD dolarının altındaki bir akış hizmetinde önceden gösterilen reklamlar için endüstri standardından çok daha yüksek.

Netflix’in reklam destekli katmanı için aylık 7 ila 9 dolar arasında bir ücret ve diziler için her saat başı dört dakikalık reklamlar ve filmler için önceden yayınlanmış reklamlar hedefliyor gibi görünüyor.


https://folkd.com/user/find-qibla-direction
https://reedsy.com/discovery/user/findqibladirection
https://coub.com/find-qibla
https://gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr/kisi/findqibladirection
https://www.metal-archives.com/users/findqiblah
https://ello.co/findqiblah
https://www.furaffinity.net/user/findqiblah/
https://independent.academia.edu/FindQiblah
https://folkd.com/user/insirah

https://reedsy.com/discovery/user/insirahsuresi
https://coub.com/insirahsuresi
https://gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr/kisi/insirah
https://www.openstreetmap.org/user/qiblacompass
https://seedandspark.com/user/qiblacompass
https://qiblacompass.bandcamp.com/album/qibla-compass
https://peatix.com/user/13467374/view
https://buddypress.org/members/teknoyeni/profile/
https://experiment.com/users/teknoyeni
https://devpost.com/teknoyeni
https://www.flickr.com/people/196375532@N03/

https://telegra.ph/insirah-suresi—qibla-compass-09-06

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu