Teknoloji

Google gaza bastı! Katlanabilir Pixel ve ‘Pro’ tablet sızdı

Katlanabilir Google Pixel ve Pixel Pro tablet modeli yolda olabilir. Yeni Pixel modelleri Android 13 kodlarında ortaya çıktı.

Google, Android 13’ün ilk çeyrek betasını açtı. Yeni işletim sisteminin kodunu inceleyen geliştiriciler, yeni Google ürünlerini duyurdu. Katlanabilir bir Pixel telefon ve “Pro” işaretli bir tablet ortaya çıktı.

Katlanabilir Google Pixel ve Pro tablet yolda olabilir

Yazılım geliştiricisi Kuba Wojciechowski tarafından paylaşılan görüntüler, Felix kod adına sahip katlanabilir Pixel modelini ortaya çıkardı. Google, Android 13 kodlarında Felix’in katlanmış ve açılmış durumlarındaki kamera sistemini ele aldı. Katlanabilir Pixel’in, Galaxy Z Fold gibi çift kamera kurulumuna sahip olacağını söyledi.

Kuba Wojciechowski’nin tweet’ine göre yeni Pixel modeli, 64 Megapiksel Sony IMX787 ana kameraya ve 10.8 Megapiksel Samsung S5K3J1 telefoto lensi içeren ikincil kameraya yer veriyor. Felix kod adlı cihazın ön tarafında Samsung S5K3J1 sensörü bulunuyor. Son olarak iç kısmında ise 8 Megapiksel Sony IMX355 sensörüne sahip.

Wojciechowski ayrıca “t6pro” veya “tangorpro” kod adlarıyla anılan bir tableti de ortaya çıkardı. Bu yılın başlarında düzenlenen Google I/O etkinliğinde resmi bir Pixel tablet modelinin açıklandığını, ancak detaylarının henüz paylaşılmadığını belirtelim.

Daha önce geliştiriciler, Google’ın “t6” ve “tangor” kod adlarına sahip bir tableti sızdırmıştı. Wojciechowski’nin paylaşımları ise çok daha güçlü bir Pro modelinin yolda olduğunu gösterdi. Yani Google, iki Pixel tablet geliştiriyor olabilir.

Google, Pixel ailesini yenilemeye devam ediyor. Google Pixel Watch, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro için tanıtım tarihi verildi. Şirketten gelen açıklamaya göre, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro lansman tarihi 6 Ekim olarak belirlendi. Etkinlikte tableti veya katlanabilir Pixel’i görmeyi beklemiyoruz.


https://devpost.com/findqiblah

https://www.flickr.com/people/196380937@N02/

https://triberr.com/findqiblah

https://www.deviantart.com/findqiblah

https://www.blogger.com/u/3/profile/02439143827343453703

https://www.intensedebate.com/people/insirah

https://www.tetongravity.com/community/profile/Insirah%20Suresi/

https://www.credly.com/users/insirah-suresi/badges

https://dribbble.com/qiblacompass/about

https://8tracks.com/qiblacompass

https://anchor.fm/qibla-compass

https://www.diggerslist.com/qiblacompass/about

https://folkd.com/user/teknoyeni

https://reedsy.com/discovery/user/teknoyeni

https://coub.com/teknoyeni

https://gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr/kisi/teknoyeni

https://telegra.ph/En-cok-aranan-siteler-09-11

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu