Sosyal Medya

Facebook da artık NFT’leri Hayata Geçiriyor

NFT’ler metaverse kavramı ile birlikte hayatımıza girmeye başlayan oldukça yeni bir kavram. Ancak fazlasıyla yaygınlaşan bu kavram şimdi tüm sosyal medya platformları arasında kullanılmaya başlandı. Bu kapsamda geçtiğimiz dönemlerde adını ve vizyonunu metaverse evrenine odaklayan Meta da bünyesine NFT’leri eklemeye başladı.

Meta, Facebook’a NFT desteği getirme sözünü hayata geçirdi. Kullanıcılar artık dijital cüzdanlarında bulunan dijital koleksiyonları Facebook ve Instagram’da yayınlayabilecekler. Dijital cüzdanları tek bir uygulamaya bağladıktan sonra, her ikisinden de NFT’lere erişebilecekler.

Facebook da artık NFT’leri destekliyor!

Şirket, düzinelerce ülkede Instagram’ın NFT işlevlerine erişimi genişlettikten birkaç hafta sonra Facebook için de harekete geçti. Şirket bu yazın başlarında Facebook’ta NFT’leri test etmeye başladı. Dijital belirteçler piyasası son aylarda düşüşe geçmiş olsa da Meta, NFT bölgesinde daha derine ilerliyor. Meta’nın insanların NFT alıp satabilecekleri bir pazar üzerinde çalıştığına dair işaretler var, ancak insanların bunu gerçekten kullanıp kullanmayacakları henüz belli değil.

Aşağıdaki bağlantıdan Snoop Dogg ve Eminem’in NFT’lerinin animasyonlu versiyonlarını içeren MTV Video Müzik Ödülleri performansına göz atabilirsiniz. NFT’ler sıklıkla kullanılan yatırım araçları haline gelmiş durumda diyebiliriz.


https://www.blogger.com/u/1/profile/10363894290557149969
https://www.credly.com/users/find-qibla/badges
https://www.diggerslist.com/kibleyonu/about
https://www.magcloud.com/user/kibleyonu
https://visual.ly/users/kibleyonuorg/portfolio
https://www.producthunt.com/@kible_pusulasi
https://dribbble.com/Qibladirection/about
https://8tracks.com/qibladirection
https://independent.academia.edu/findqibladirection
https://tr.gravatar.com/qiblafind
https://www.metal-archives.com/users/findqibladirection/

https://telegra.ph/Qibla-Kibla-Bul-09-03

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu