Teknoloji

Domain Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Bir domain satın aldığınız zaman uzun yıllar boyunca işinizi görecek derece olmalıdır. Bu sebepten dolayı sizlere Domain alırken dikkat edilecek hususlar hakkında bu makalede bilgiler vereceğiz. Bir domain satın alırken şu hususlara dikkat edin;

Rakip Siteleri Kontrol Edin

Sizinle aynı sektörde bulunan rakiplerin almış oldukları domainleri inceleyin. Anahtar kelime ve uzantıları mutlaka not edin.

Yazması Ve Hatırlaması Kolay Olmalıdır

Bu Domain alırken dikkat edilecek hususlar arasında en önemlilerden birisidir. Domainin içinde değişik kelimeler yer almamalıdır. Sayılardan da mutlaka uzak durulmalıdır. Bu alan adlarını hatırlamak son derece zordur. Bu yüzden hem yazması hem hatırlanması kolay bir domain seçmek daha iyi olacaktır.

Popüler Kültürden Uzak Durun

Bugün popüler olan yarın büyük bir ihtimalle popülerliğini yitiriyor. Bu sebepten dolayı popüler olduğu için domain seçimi yapmak son derece yanlıştır. Klasik bir isim seçmek her daim daha iyidir.

Kısa Her Daim Daha İyidir

İyi bir domain her daim hatırlanır. Bir domain her daim en fazla 10 – 20 harfe sahip olmalıdır. İşte Domain alırken dikkat edilecek hususlar  bu şekilde sıralanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu