Teknoloji

AirPods Pro 2 ile bizi neler bekliyor?

Apple’ın 7 Eylül’de gerçekleştireceği etkinlikte yeni kablosuz kulaklık modelini tanıtacağı tahmin ediliyor. İşte AirPods Pro 2 özellikleri..

Apple’ın 7 Eylül’de gerçekleştireceği etkinlik öncesinde tanıtılması beklenen cihazlarla ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyor. Bir süredir gündemde olan AirPods Pro 2 modelinin özellikleri sızdırıldı.

Bluetooth 5.2 teknolojisi, geçtiğimiz yıllarda yeni bir LE Audio özelliğiyle tanıtıldı. İki Apple çalışanının ismi, LE Audio özelliği için katkıda bulunanlar listesinde yer alıyor. Analistler, şirketin LE Audio özelliğini yeni modellerinde kullanacağını tahmin ediyor.

AirPods Pro 2 özellikleri ortaya çıktı

Bluetooth SIG veritabanında yeni yayınlanan bir dosyaya göre, Apple kısa süre önce Bluetooth 5.3 desteği test edilmiş bilinmeyen bir bileşene sahipti. Her ne kadar veritabanında detaylı bilgi yer almasa da Apple’ın LE Audio’yu destekleyen Bluetooth sürümlerine sahip gelecekteki cihazlar için hazırlandığı tahmin ediliyor.

LE Audio, Bluetooth SIG’ye göre %50 daha düşük bit hızında bile SBC codec bileşenine kıyasla daha kaliteli ses sunabilen LC3 adlı yeni bir düşük güçlü ses codec ile geliyor. Düşük güç tüketen LC3 ses codec bileşeni, AirPods Pro 2 modelinin daha uzun pil ömrüne sahip olmasına imkan tanıyacak.

AirPods Pro 2, LE Audio sayesinde her iki kulaklık için de farklı Bluetooth bağlantısı sağlayabilecek. Kullanıcılar, iki farklı AirPods ile bir cihaza aynı anda bağlanabilecek.

AirPods Pro 2 modeliyle ilgili en önemli tartışmalardan biri şarj girişi. Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, şirketin AirPods Pro 2 modelinde Lightning şarj girişine yer vereceğini açıklamıştı. Mark Gurman ise USB Type-C girişine geçildiğini söyledi.

Yeni modelin ses akustiğinde iyileştirme, gelişmiş H1 çipi, uzaktan ses çalma ve AirTag’e benzer şekilde çalışabilen Find My özelliği ile birlikte geleceği belirtiliyor. Ayrıca şarj ve batarya süresi tarafında da ilerleme kazanıldığı sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor.


https://tr.gravatar.com/findqiblah

https://buddypress.org/members/findqiblah/profile/

https://www.producthunt.com/@findqiblah

https://experiment.com/users/findqiblah

https://www.noteflight.com/profile/a0c022fc9b2c1a60f3acd98c5d5e9c33885ba056

https://www.metal-archives.com/users/Insirah

https://ello.co/insirah

https://visual.ly/users/insirahgentrr/portfolio

https://leetcode.com/qiblacompass/

https://qiita.com/qiblacompass

https://rentry.co/qiblacompass

https://www.magcloud.com/user/qiblacompass

https://myanimelist.net/profile/teknoyeni

https://fliphtml5.com/homepage/kixio

https://www.bandlab.com/teknoyeni

https://www.twitch.tv/teknoyeni/about

https://telegra.ph/En-Son-Yenilikler-ve-G%C3%BCncel-Siteler-09-11

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu